fbpx

Můj příběh

Jsem celostní koučka, mentorka a průvodkyně osobního rozvoje pro ženy na jejich životní cestě. 

Se mnou zažiješ moudrost těla, klidnou mysl a napojení na svůj vnitřní zdroj a světlo. Získáš poznání, prožitky a inspiraci, které ti umožní být tvůrkyní svého života. 

Jít vlastní cestou

V životě si jdu svou cestou. Dnešní hloubka sebepoznání mi dává sílu a odvahu tvořit si svůj každodenní život a nezůstávat ve vleku událostí a vnějších okolností.

Nový život ve 40

Zažila jsem hodně zvratů. Jedním z největších přelomů byl odchod do světa za jógou a poznáním. Odjela jsem do Indie, kde jsem prožila nádherný čas.

Naplno jsem se ponořila do ashtanga jógy. Absolvovala jsem trenérský výcvik a zažila přínosy intenzivní jógové praxe. Ve čtyřiceti jsem se cítila na dvacet

Na břehu posvátné řeky Gangy jsem strávila mnoho času a nikdy nezapomenu na její nesmírnou sílu očistit tělo a zklidnit mysl. Taky jsem zde potkala úžasné lidi z celého světa a zjistila, že bez rozdílu kde jsme se narodili, máme společnou touhu po sebepoznání. V hloubi duše jsem cítila, že jít za vnitřním hlasem se vyplácí.

Život v ráji

A ta největší odměna na mě teprve čekala. Moje cesta pokračovala na tropický ostrov Bali, kde mě potkalo rodinné štěstí. Tady jsem strávila posledních 7 let života, obklopena nádhernou přírodou a podmanivým kouzlem ostrova. Obě děti se zde narodily a Bali se stalo mým druhým domovem.

Otevřela se pro mě úplně nová kapitola. Život ve zcela odlišné kutuře daleko od domova. K tomu mateřství a manžel z jiné země. Všechno bylo intenzivní a nové. Byla to moje velká transformace a zároveň manifestace mých životních snů a přání. 

Poznávala jsem balijské rituály, tropickou přírodu, místní lidi a jejich zvyky. Uvědomovala jsem si, co máme společné a co nás odlišuje. Užívala jsem si plynutí v přítomnosti a jednotě s přírodou a jejím rytmem. Užasné bylo vnímat každodenní obřady. Bali je pro mě nesmírnou inspirací a obohacením

Více o mém životě na Bali.  

Vykročení do neznáma

Na cestě sebepoznání jsem ale taky prožívala chvíle vnitřního zmatku a nepochopení okolí. Ještě dnes si pamatuju, jak jsem stála před rozhodnutím odjet do Indie, zanechat všechno za sebou a vydat se vstříc neznámému. Vkrádaly se vnitřní obavy a někdy jsem v očích druhých lidí mohla číst to nevyřčené "Co to proboha děláš?".

Nebo když jsem odešla z dobře placené práce a začala pracovat v neziskové organizaci. 

A taky když jsem se vydala vstříc vlastního podnikání. 

Jenže...

Každá taková zkušenost byla velkou příležitostí poznat, co opravdu chci a co to obnáší, když se pro to rozhodnu. Každé rozhodnutí ze srdce, mi dávalo možnost vidět smysl mého života a posunulo mě na mé cestě.

Díky tomu jsem si vyzkoušela řadu seberozvojových technik. Nadchla jsem se pro Gestalt přístup v terapii a koučování. Nejdříve jako klient a později jsem se techniky naučila a stala jsem se koučkou a průvodkyní v oblasti seberozvoje. 

Pak nastalo setkání s jógou. Ta mi doslova změnila život od základu. Z občasného cvičení se poměrně rychle rozvinula vášeň jít dál v jógové praxi. Přínosy jsem cítila na všech úrovních - tělesné, mentální i duchovní. Až mě to dovedlo do Indie, kolébky jógy.

Věrní průvodci

Dnes můžu říct, že koučování, meditace a jógová praxe jsou moji věrní průvodci, které mám neustále po ruce, když potřebuji. A jsem za ně nesmírně vděčná. 

V reálném životě to vypadá tak, že když mi v hlavě víří tisíc myšlenek, jdu a roztáhnu si podložku. Napojení na tělo mě vede. Myšlenky se ztiší a můžu se pak v klidu naladit na to, co se mi děje a co s tím můžu udělat. 

Vlastně to funguje kdykoliv. Když jsem unavená a potřebuji načerpat energii. Když nestíhám a potřebuji zpomalit. Když mi děti skáčou po hlavě a já to chci přežít 🙂 A tak bych mohla pokračovat.

Inspirace 

Velkou inspirací a podporou jsou pro mě lidé, které v životě potkávám. Jejich příběhy, hloubka poznání, láska k životu mě posilují a dodávají odvahu. 

Mám radost, když můžu i já sdílet svoje zkušenosti, inspirovat a podporovat druhé. 

Dávku inspirace najdeš v mém eBooku Jít svou cestou, který nabízí 6 tipů jak se sobě neztratit. Může se ti hodit, když chceš znovu navázat spojení se svou duší.    

O mně trochu jinak 

Certifikáty

Gestalt terapie, 2-letý výcvik, Praha
Gestalt koučování a konzultace, 2-letý výcvik, Praha

Vedení skupinového výcviku v gestalt koučování (Gestalt essence s.r.o.)
Aštanga jóga, trenérský výcvik 200h (Indie, Rishikesh)

Pracovní zkušenosti

Podnikání: Gestalt Essence s.r.o - spoluzakladatelka. trenérka a koučka
Firmy: Hay Management (Senior Consultant), Český telekom (Konzultant vzdělávání), Vodafone (HR konzultant), T-mobile (HR manager), Manpower (Business Development Manager)
Neziskové organizace: NROS, Česká asociace pro psychické zdraví