fbpx

Když se cvičení jógy stává plynutím a lehkostí

Miluji ten pocit být konečně na podložce. Hned se začnou dít malé zázraky. Zklidním se, svět vnější se vzdálí. Jako bych se propojila se všemi odcvičenými hodinami jógy a nabrala z toho sílu a klid.

S jógou jsem začínala před víc než 10 lety a neměla jsem tušení, co všechno se v mém životě díky józe změní. Tehdy jsem se jen nechala vést pocitem, že je mi po cvičení dobře. A tím jsem začala přitahovat události, které měnily můj život.

Během těch let s jógou jsem poznala, že důležitý je prožitek. Cvičit méně s plnou pozorností je více než cvičit hodně bez ní. Tohle uvědomění mně usnadňuje cvičení jógy doma, kdy na sebe mám často málo času. Klíčem k prožitku je vnímavost sama k sobě. Jen následuji svoje tělo, které mě vede do pozic podporující zklidnění, uvolnění, protažení.

Jak praktikovat vnímavost k sobě? Krátké zastavení v průběhu každého dne, malé rituály podporující sebe-uvědomění, sebelásku, vděčnost. Někdy je to výzva v uspěchaném dni si dopřát chvilky pro sebe. Ale bez nich jen upadáme do většího závodu s časem, nepohody a může přijít i nemoc.

Vědomé cvičení jógy tě vede přes tělo k tvé mysli, emocím, smyslu života. Jóga je průvodce k jemno hmotnému vnímání. Stačí když v průběhu cvičení budeš co nejvíce v přítomnosti. Uvědomíš si každý nádech a výdech, pohyb, prožitek. Pak přichází lehkost a plynutí.

Cvičením jógy doma se vydáváš na cestu seberozvoje, na které se jóga stává tvým průvodcem a pomáhá ti zvládat každodenní výzvy. Každý den je jiný, stejně tak i cvičení jógových pozic. A v tom je kouzlo a síla jógy, která zrcadlí tvůj život.

Přeji ať se ti daří plynout na vlně zdraví a harmonie a užívat si začátek podzimu.

Marcela

Jógou a koučováním pomáhám rozvíjet hloubku a sílu sebepoznání. Můj příběh si můžete přečíst zde
Komentáře