fbpx

Proč cvičit jógu?

Nemám čas, nestíhám. Nechce se mi, jsem unavená. Nemůžu se k tomu dokopat. Nemám pro to podporu. Nevím, co cvičit. Nevěřím si. Stejně u toho nevydržím.

Poznáváš se? Jsou to i pro tebe důvody, které tě nepouštějí, aby sis našla čas na sebe, zastavila se a zacvičila si?

Když nemáš jasný záměr, proč chceš jít do toho, pak děláš všechno ostatní, ale nic nového nezačneš. Nejsi ve spojení s energií, která by tě podpořila a poháněla vykročit.

Co s tím? Začni u vztahu k sobě. Dáváš sebe na první místo nebo až na poslední? Dokážeš se povzbudit a ocenit, anebo tvoji sabotéři převálcují láskyplné hlasy? Je pro tebe radost přirozenou emocí, nebo si myslíš, že si ji nezasloužíš?

Odpovědi ti zrcadlí tvoji současnou situaci. Nejsi s tím spokojená? Změna je možná a začíná u tebe.

A proč to píšu? Abych ti připomněla, že jsi tvůrkyní tvého života. Někde podvědomě chceme spokojený a šťastný život. Ale naše rozhodnutí jdou často úplně opačným směrem.

Žijeme v době, která je hodně rychlá po všech stránkách. Zrychlovat už snad ani nejde. Jedině začít zpomalovat. Nemusíme čekat na okolnosti, které nás zastaví. Vyplatí se, učit se sama zpomalovat, odpočívat, vnímat aspoň na chvíli přítomnost teď a tady.

Každá z nás si nachází jiný způsob, který vede k zastavení a napojení se na sebe. Pro mě je to jóga. Tím, jak se ladím každý den na sebe, posiluji schopnost sebe léčení, vytváření rovnováhy a napojení na vnitřní moudrost. Cítím větší odpovědnost za svůj život a možnost ho vytvářet podle sebe. Získávám větší sebe důvěru a rozšiřuji sebe uvědomění.

V současném dění to vnímám jako velkou kotvu. Mentálně i fyzicky mě to drží na vlně harmonie, laskavosti, zdraví a smysluplnosti života. To neznamená, že jsem pořád v pohodě. Často právě naopak. Procházím náročným obdobím životní změny a prožívám chvíle, kdy jsem z toho vyčerpaná a nevím, co dělat. V těch chvílích mi jóga dokáže pomoci nejvíc.

Chceš to taky, jen nevíš jak začít a potřebuješ někoho, kdo půjde kousek cesty s tebou? Ráda tě podpořím. Jak? To záleží na tobě. Vybrat si můžeš individuální lekce, balíček jógových sestav nebo třeba online kurz cvičení jógy doma. V každé chvíli se můžeš rozhodnout pro změnu ve svém životě.

Těším se na společnou cestu 💃

Marcela


Jógou a koučováním pomáhám rozvíjet hloubku a sílu sebepoznání. Můj příběh si můžete přečíst zde
Komentáře